Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Szutest'in mesleki yeterlilik alanındaki çalışmaları nelerdir?

1,871
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Szutest'in mesleki yeterlilik alanındaki çalışmaları nelerdir?

Szutest'in mesleki yeterlilik alanındaki çalışmaları

SZUTEST, Mesleki Yeterlilik Kurumuna başvurularını gerçekleştirmiş ve ilgili denetim aşamalarını tamamlamıştır. Onaylanması ile birlikte Asansör Bakım OnarımcısıElektrik Pano MontajcısıElektrik TesisatçısıAlüminyum Kaynakçısı, Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı ve Çelik Kaynakçısı alanlarında personel belgelendirme faaliyetlerine başlayacaktır.

Kanuna göre; "Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren 12  ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır."

MYK'nın kanunundaki temel amaç, mesleklerin yetkin kişiler tarafından yapılmasını sağlamaktır. ulusal meslek standartları, bireylerin mesleğini icra edebilmesi için gerekli bilgi, beceri, tavır ve tutumların neler olduğunu tanımlamakta, bir diğer ifade ile mesleklerin profilini ortaya koymaktadır. Bu sayede meslek standartları, ilgili meslekte istihdam edilen bireylerden iş piyasasının talep ettiği nitelikleri tanımlamaya imkan sağlamaktadır.

Bu anlamda Szutest de, uygunluk değerlendirme anonim şirketi olarak olarak başvurusu alınmış tüm firmalara/kişilere coğrafi konumuna, büyüklüğüne ve üye olduğu dernek ya da teşekküllere bakılmaksızın her koşulda eşit ve tarafsız olarak muamele etmeyi taahhüt ederek, ilgili mesleklerin uygunluk kriterleri doğrultusunda mesleki yeterlilik sınav prosedürlerini yayınlamıştır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat