Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

SUV nedir?

44,846
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

SUV nedir?

SUV, spor amaçlı taşıt anlamına gelir. Bir araç hem minivan hem station vagon hem de çekme özelliklerini taşıyorsa ortak anlam olarak bu tür araçlara SUV denir. Türkiye'de halk arasında jeep olarak bilinen büyük, otomobilden yüksek ve genellikle dört çeker olan araçlardır. Bu araçlar belli bir güç ve kapasiteye sahip olmalıdır. Burada en önemli nokta her dört çeker araç SUV değildir ama SUV'ların geneli dört çekerlidir.

SUV'un bir alt modeli olan ve SUV'a çok benzer bir diğer araç ise crosssoverlardır. Genelde SUV ve crossover birbiri ile çok karıştırılır. Crossover yüksek otomobil anlamına gelir. Crossoverların bir büyüğü ise SUV olarak adlandırılır.

Her SUV offroad aracı değildir. Offroad araçlarında çok özel donanımlara ihtiyaç vardır. Birçok SUV sadece asfaltta veya toprak zeminde yol alabilir. Bu yüzden SUV'lara offroad yapmaya uygun araç gözüyle bakmak yanlıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat