Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Süt içmenin önemi nedir?

10,758
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Süt içmenin önemi nedir?

Sütün çocuk beslenmesindeki en temel besinlerden olması hiç şaşırtıcı değil çünkü 1 bardak sütte tam 85 besin öğesi bulunuyor. Süt içme alışkanlığını çocuklukta kazanmamız ve ömür boyu hiç ara vermeden süt içmeye devam etmemiz gerekiyor. Vücudumuzda sütten gelen laktozu sindiren bir enzim var. Süt içmeye ara verirsek bu  enzim işlevini yitiriyor ve artık laktozu sindiremiyor. 

Süt çocuklarda kemik dokusunun yapımı, diş çürüklerinin önlenmesi, bağışıklık sisteminin desteklenmesi, büyüme ve gelişmeyi sağlıyor. İleri yaşlarda da eskiyen dokuların onarılması, kemik erimesinin önlenmesi, sindirim sisteminin düzenlenmesi gibi pek çok faydalı etkiye sahip. Kalsiyum ihtiyacının en fazla olduğu dönemler ergenlik dönemi, yetişkinlikte , özellikle 30 yaşına kadar ve menopoz dönemidir. Üstelik çalışmalar süt içmenin tüm yaş gruplarında sağlıklı kilonun korunmasına yardımcı olduğu da göstermektedir. 

Günde 2 bardak süt içme alışkanlığı çocuklukta kazanılması ve ömür boyu sürdürülmesi gereken bir alışkanlık olduğu için siz de çocuklarınıza sütü en sevdiği haliyle verin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat