Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Süfyan kimdir?

3,903
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Süfyan kimdir?

Süfyan da bir ahir-i zaman kişisidir. Bir kişilik özelliğidir. Deccal, mehdi, mesih gibi süfyanın deccallerden birisi olduğu söylenir. Deccalin normal olarak inançlı olmayan insanlar arasından çıkacağı ve tüm dünyayı kasıp kavuracağı söylenir. 


Süfyan nifak içinde olacak ve müslümanlardan biri gibi gözükecektir. Bu kişi dinsiz, münafık ve dehşetli biridir. Süfyan çok hırslı, kendisine karşı bencil, etrafı kendisine karşı köleleştirme ve her şeyi kendisi yapma arzusunda olan bir kişidir. İnsanları kendisine karşı köleleştirerek menfaat toplamayı adet edineceği söylenir. 

Bu şekilde yer ve şöhret elde edebilir. Tüm bu özellikleri taşıyan kişiye ise asla süfyan deme hakkımız yoktur. Bu şekilde süfyanlığın bir parçası da siz olabilirsiniz. Süfyaniyet denen aldatma, insanları köle gibi görmek gibi sıfatlardan Allah'a sığınmak ve bu sıfatları taşıyan insanlardan da uzak durmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat