Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sualtında tehlike anında neler yapmak gerekir?

1,037
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sualtında tehlike anında neler yapmak gerekir?

Sualtında genellikle sorun yaşamamak için yukarıda tüm kontrollerin yapılması gerekir. Hem kendiniz hem de dalacağınız buddy ile bu hazırlıklarınızı tamamlamanız gerekir. Sorunla karşılaştığınızda önce badinize sonra da dalış liderinize haber vermeniz gerekir. 


Dalışta sorun işaretini yapmak gerekir. Bu dalışta sorun işareti problemin kaynağı gösterilerek belirtilmelidir. Bu sorunu gidermek için hemen çalışmaya başlamak gerekir. Bu durumda hemen dalışı bitirmek esas kurallardan en önemlisidir. Sualtında yaşanabilecek sorunlardan bir tanesi de ayağımıza kramp girmesidir. Bu durumda önce badiye haber vermek gerekir. 

Daha sonra ayağınızı elinizle gererek krampı gidermeye çalışabilirsiniz. Eğer geçmezse dalışı bitirmek ve su yüzeyine çıkmak gerekir. Mideniz bulanabilir ve çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu durumda da regülatörü çıkartıp başını aşağı doğru tutarak çıkarabilirsiniz. Eğer iyi olursanız dalışa devam edebilirsiniz. Değilseniz de hemen su yüzeyine çıkmanız gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat