Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Stres ve ruh sağlığı arasında nasıl bir ilişki var?

909
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Stres ve ruh sağlığı arasında nasıl bir ilişki var?

Stres, günümüzün modern yaşama biçiminin bir unsuru olarak her an bireylerin karşılaştığı bir durumdur. Bu sebeple çağımızın hastalığı olarak da bilinir. Fazla hızlı yaşanan hayatlarda ruhlar geride kaldığı için ruh bunalımları ve psikolojik sorunların oluşması doğal karşılanabilir.

Tipik olarak stresli bir hayatın sebepleri arasında kişinin sürekli olarak bir hedefe odaklanması, kendisini ve sevdiklerini ihmal etmesi, aşılan bir hedefin ardından diğerinin arkasına kaygıyla düşmesi ve sürekli hayatı hızlı yaşamak zorunda hissetmesi sayılabilir.

Kişilerin stresle başa çıkmaya çalıştıkları zamanlarda, sonuç odaklı düşünmeleri, gereksiz hayıflanmaları ve keşkeleri bırakmaları gerekmektedir. Kişilerin stresle mücadelelerinde gevşeme tekniklerini biliyor olmaları günde sadece 5-10 dakikalarını ayırarak gevşemeye çalıştıklarında ciddi şekilde faydası olacaktır.

Hobi ve uğraşı edinmek de kişilerin stresle mücadeleleri üzerinde faydalı olacaktır. Stresle karşılaştıkları ortamı insanların terk etmesi, zihinsel olarak stresli ortamdan uzaklaşmaları bireylere özellikle önerilir. Düzenli bir uyku sistemine sahip olmak, düzenli beslenmeye çalışmak insanların daha az stresli olmalarını sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat