Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

St. Petersburg'da Beyaz Geceler nedir?

64,398
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Detaylı Açıklama

St. Petersburg'da Beyaz Geceler nedir?

St. Petersburg, Rusya'nın ve Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri. Yüzyıllarca imparatorluk Rusyasının başkentliğini yapan St. Petersburg, bu nedenle birçok mimari harikaya ve eşsiz bir şehir kültürüne sahip. Bolşevik Devrimi'nden sonra başkentlikten çıkarılan ve adı Leningrad olarak değiştirelim şehirde eşsiz mimari ve kültürün yanı sıra görülmesi gereken en önemli şey elbette "Beyaz Geceler."

St. Peterburg'a gidecekseniz mutlaka Beyaz Geceler'i görebileceğiniz bir tarihte gitmenizi tavsiye ederiz. Beyaz Geceler aslında bir tür gök olayı ve bunu birçok Kuzey Avrupa şehrinde görmeniz mümkün. Beyaz Geceler aslında Güneş'in, yaz boyunca Kuzey Kutup dairesi üzerinde hiç batmaması olarak nitelenebilir. Güneş battıktan sonra bile geceleri gökyüzü aydınlık oluyor.

Beyaz Geceler 25 Mayıs tarihinde başlıyor ve 16 Temmuz'a kadar sürüyor. 22 Haziran'da gündüz uzunluğu 19 saati buluyor. Bu tarihte birçok Kuzey Avrupa şehrinde çeşitli şenlikler yapılıyor. Bunun gibi bir festival St. Petersburg'da da düzenleniyor. Bu tarihte şehirde önemli kutlamalar ve havai fişek gösterileri gibi birçok etkinlik düzenleniyor.

Kışın ise bunun tersi bir durum oluyor. Aralık ayında gündüz uzunluğu 6 saate kadar düşüyor. Bu da şehri görmek isteyenler için hayal kırıklığına neden olabiliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat