Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sprey boya nasıl kullanılır?

114,434
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sprey boya nasıl kullanılır?

Pek çok kişi için kullandığı malzemelerin, mobilyaların, araç ve gereçlerin renginin değiştirilmesi zorlu bir işlemdir. Söz konusu yüzeylerde çizilmelerin ya da renk solmalarının  önüne geçebilmek için yardımımıza koşan ürünler ise sprey boyalardır. 

Sprey boyalar, su bazlı veya sentetik likit boyaların gaz ile sıkıştırılıp tüpün içine hapsedilmesi ile elde edilir. Bu boyalar, uygulama yapılacak malzemenin türüne göre akrilik, emaye, sentetik ve ısıya dayanıklı olmak üzere dörde ayrılır. 

Su bazlı olan akrilik boyalar, daha mat bir renk verirken, sentetik türdeki sprey boyalar parlak bir görünüm elde etmemizi sağlar. 

Emaye türündeki sprey boyalar buzdolabı, küvet ve her türlü emayenin boyanmasında kullanılabilir. Sprey boyaların 690 derece sıcaklığa kadar dayanıklı olanlarını soba ve şöminelerinizin boyanmasında kullanabilirsiniz.

Sprey boya ile yüzeyleri boyamak son derece basit. Boyanacak yüzeyin temiz ve kuru olmasına özen gösterin ve spreyi yaklaşık iki dakika kadar iyice çalkalayın. Boyamak istediğiniz yüzeye dalgalandırma olmaması için 40 cm mesafeden 90 derecelik açıyla  nazikçe uygulayın. Boyama esnasında daha az boyanan ya da hiç boyanmayan kısımların olmamasına dikkat edin. İşlemin ardından boyanan malzemeyi kurumaya bırakın.  

Sprey boyaların kullanımında önemli olan husus, boyama işleminin dış mekanlarda gerçekleştirilmesine dikkat etmek. İç mekanlarda kullanılmasını sağlık sorunlarına yol açabileceği için tavsiye etmiyoruz. 

Ayrıca sprey boya kullanımı sırasında eldiven takmayı ve ürünleri çocukların ulaşamayacağı ve direkt güneş ışınlarına maruz kalmayacak yerlerde saklamayı ihmal etmeyin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat