Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sprey boya ile boya nasıl yapılır?

51,208
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sprey boya ile boya nasıl yapılır?

400 ml'lik 1 kutu Akçalı sprey boya ile tek katta 2,5 - 3 m2 alanı boyayabilirsiniz. 

Öncelikle Akçalı Sprey Boyayı plastik bir yüzeye uygulayacaksanız plastik yüzeye Akçalı Sprey Plastik yüzey astarı uygulanmalıdır. Akçalı Sprey boya için Plastik Yüzey Astarı; otomotiv tamponlarında, cam, ayna, yan çıtalar ve sert plastiklerin boyanmadan önce yüzeye yapışmasını ve tutunmasını sağlayan astardır. Yüzey astarının rengi şeffaftır. Astar kuruduktan sonra istediğiniz renkte sprey boyayı direkt kullanabilirsiniz. Ekstra bir uygulamaya gerek olmaz.

Boyayacağınız alan ahşap, metal, beton, sıva vb. iç ve dış yüzeylerden biri ise, bu durumda plastik yüzey astarına ihtiyaç yoktur. Tatbikat öncesinde yüzeyin kir, pas, yağ, toz ve nemden arındırılması gerekir. PVC, fiber ve problemli metal yüzeylere özel binder veya uygun astar tatbik edilmesi gerekir. Kutu en az 1 dakika süre ile çalkalandıktan sonra 25 - 30 cm mesafeden ince katlar halinde, katlar arasında 20 - 25 dk ara verilerek, 2 - 3 çapraz katla tatbik edilir. Ardından boyanan yüzeye hiç dokunmadan kurumaya bırakılır.

Akçalı Sprey boya kuruma süresi hava şartlarına göre farklılık gösterebilir. 20 derece sıcaklıkta 15 - 20 dakika arasında dokunulabilir düzeye gelir. 8 - 12 saat arasında kuruma sağlanır. 24 saat içinde ise tam kimyasal sertles?me gerçekleşir.

Uzun ömürlü ve dayanıklı bir boya için, boya kuruduktan sonra üzerine Akçalı Sprey vernik uygulayabilirsiniz. Vernik uygulaması öncesinde yüzeyin tüm tozdan arındırılması gerekir. Silmenize rağmen küçük toz zerrecikleri halen duruyorsa, boya yaptığınız eşyanın bulunduğu odayı da elektrik süpürgesi ile temizlemeniz gerekebilir.

Uygulama bittiğinde kutuda hâlâ boya kalmışsa bu boyayı ileride de kullanabilirsiniz. Boyanın daha sonra da kullanılabilmesi için, kutunun baş aşağıya çevrilerek, püskürtme düğmesine birkaç kez basılması yeterlidir. Böylece farklı renklerdeki boyalarınız başka dekorasyon uygulamaları için rahatlıkla kullanılabilir, ürün ziyan olmaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat