Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spor otomobil denince akla hangi markalar geliyor?

11,123
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Spor otomobil denince akla hangi markalar geliyor?

Spor otomobil denince akla her zaman önce Ferrari, ardından Porsche gelir. Oysa her otomobilin spor segmenti vardır. Dört kapılı aracı iki kapılı yaparsak, frenleri ve lastik ebatlarıyla oynarsak bu da spor otomobil kavramına girer. Motor gücü 70 beygirden 100 beygire her arabanın kendi karakterinin bir üst sınıfı daima spor otomobil olarak adlandırılır.

Lamborghini, Ferrari, Maserati, Jaguar ve birçok en üst segment markaların iki kapılı modelleri spor otomobildir. Bu spor otomobiller güçleriyle de farklılık gösterir.  Mercedesin AMG serisi, Porsche Carrera 4S gibi seriler de spor otomobil segmentindedir.

Spor otomobillerde marka bazında değil performans bazında baktığınızda hangi arabada ne kadar güç elde ettiğimiz ve bu gücü ne kadar kuvvetli kullandığımız çok önemlidir. Subaru ya da Evo X gaza bir anda sonuna kadar basarsak bizi koltuğa yapıştıracaktır ancak burada önemli olan bu değildir. Önemli olan aracı nasıl durduracağımızdır. 

Çok yüksek performanslı spor otomobilleri kullanabilmek için daha önceden yüksek performanslı bir araç kullanmış olmak gerekir. Spor otomobilleri kullanırken ayağımızın altındaki o gücü hissedip egzoz sesiyle birlikte hızlı kullanmak büyük bir zevktir fakat bunun karşılığında durmasını ve bu hızı nerede yapacağımızı bilmemiz gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat