Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spor ile yağlar kasa dönüşebilir mi?

6,076
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Spor ile yağlar kasa dönüşebilir mi?

Spor ile yağlar hiçbir zaman kasa dönüşemez. Bu son derece yanlış bir iddiadır ve bu iddiaya sahip olanlar da yetersiz bilgiye sahip spor hocaları ya da işi bilmeyenler, hayal kuranlardır. Spor yaparak hiçbir şekilde bir yağ hücresini kas hücresine dönüştürmek mümkün değildir. Nasıl ki bir bardak zeytinyağını bir bardak süte dönüştürmek mümkün değilse, bir yağ hücresini de kasa dönüştürmek mümkün değildir. 

Özellikle vücut geliştirmek isteyen, kendini kaslı göstermek isteyen herkese; spor hocaları, fitnes hocaları, personal trainer'lar, pilates hocaları da dahil olmak üzere tümüne 3D lazer lipoliz yaparız. Çünkü 3D lazer lipoliz ile bölgesel yağ hücreleri yok edilerek vücut şekli, bununla birlikte kaslar da ortaya çıkarılır. 

Jinekomasti sorunu olan, yani memesinde yağlanma problemi olan bir çocuk göğüs kası çalışırsa, o jinekomasti nedeniyle iyice feminen bir görüntüye bürünür; memeleri daha fazla çıkar. 

Bel bandı sorunu olan ince ama vücudu orantısız olan, kot pantolon giyince, bel bölgesinde simit olarak tabir edilen yağ bandı ortaya çıkan bir çocuğu düşünelim. Bu genç istediği kadar abdomen (karın) kas çalışsın, o kas hücreleri iyice şişer, iyice genişler ve daha da göbekli görünür. Çünkü önündeki yağlar gitmez. Kas hücresi şiştikçe o yağları ileri iter. Bu nedenle iyi bir vücut şekli istiyorsak ve şeklimizden rahatsızsak öncelikle şekil bozukluğu yaratan yağ hücrelerinden kurtulmamız gerekir. 

Vücutta şekil bozukluğu yaratan yağ hücrelerinden kurtulmak için 3D lazer lipoliz yöntemi yaptırmak gerekir. Yağ hücrelerinden kurtulmadan yapılan spor, var olan kasları şişirir, yağ hücrelerinin daha belirgin hale gelmesine yol açar. Vücudu daha iri gösterir. Örneğin üst bacak sorunundan yakınıp, üst bacak problemini spor ile çözmeye çalışan armut vücut tipine sahip bir kız, yanlış bir şekilde spor yapmaya devam ederse bacakları iyice şişebilir, futbolcu bacak tipine sahip olabilir. Aynı zamanda vücut oranı da bozulur. Üst bedeni 36 iken, alt bedeni 44'lere çıkar. Kaslar ortaya fazlaca çıkabilir. Bu nedenle öncelikle 3D lazer lipoliz ile vücudunuzu şekillendirin, ondan sonra sağlıklı kalmak veya kaslarınızı göstermek adına spor yapın. Bu, çok daha akıllıca bir durumdur.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat