Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spiralin yan etkileri var mı?

455,250
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Detaylı Açıklama

Spiralin yan etkileri var mı?

Spiral kullanımı ve yan etkileri hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu videoda bulabilirsiniz. Spiral genellikle T şeklinde rahim içine yerleştirilen bir plastik demektir. Vücut içine yabancı bir madde koyulduğu için en korkulan yan etkisi ve komplikasyonu enfeksiyon oluşmasıdır. Bu enfeksiyonlar çok seyrektir. 


Enfeksiyonların en önemli belirtileri de kanamalardır. Spiral kullanan kişide kanama görülmüşse enfeksiyon oluşmuş olabilir. Bunun kontrol edilmesi gerekir. Kadının bünyesi kabul ettiği takdirde doğum kontrol yöntemi olarak spiral iyi bir yöntemdir. 

Bazı kadınlarda sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte bünyenin kabul etmeme durumu mevcuttur. Bu da genel olarak kanama ile ortaya çıkar. Bu kanama adet kanaması gibi değil sürekli kahverengi akıntı eklinde gerçekleşir. Bunun tedavisi için birtakım yöntemler olsa da, çoğu zaman tedavilere cevap verilmediğinde spiralin çıkartılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat