Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spiralin diğer doğum kontrol yöntemlerine göre avantajları var mı?

102,758
kez izlendi
Puan: 4.53 / 5
Detaylı Açıklama

Spiralin diğer doğum kontrol yöntemlerine göre avantajları var mı?

Spiral kullanımının diğer doğum kontrol yöntemlerine göre avantajlarını öğrenmek için videoyu izleyebilirsiniz. Spiralin diğer doğum kontrol yöntemlerine göre bazı avantajları vardır. Diğer doğum kontrol yöntemleri arasında yine bariyer yöntemi dediğimiz kondom yer alır. Bir diğer yöntem de hormonal bir yöntem olan doğum kontrol hapı vardır. 


Kondoma göre avantajı spiralin kullanım esnasında hiçbir şekilde hissedilmemesidir. Spiral takılır ve yıllarca varlığı unutulur. Gerekli kontroller ise yılda bir mutlaka yapılmalıdır. Hormonal yöntemlere göre avantajı ise vücudun ekstradan hormon almasına gerek kalmamasıdır.

Hormon almanın da bazı sınırlayıcı etkenleri vardır. Bazı kadınlarda hormon tedavisi uygulanamaz. Pıhtılaşma sorunu olan kadınlarda, beyinde, karaciğerinde, böbreklerinde sorun olan kadınlarda hormonal tedaviler uygulanamayabilir. Hormonal yöntemlerin bazı yan etkileri de olabilir. Bu yan etkileri istemeyen kadınlarda en iyi doğum kontrol yöntemi spiral olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat