Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sperm kalitesini arttırmak için hangi besinlerden uzak durmak gerekir?

6,373
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sperm kalitesini arttırmak için hangi besinlerden uzak durmak gerekir?

Sperm kalitesini bozmamak için ağır yağlı ve aşırı kalori içeren gıdalardan uzak durulmalıdır. Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuç obezitenin sperm kalitesini düşürdüğü yönündedir.

Marketlerde satılan kutulu yiyecekler bünyelerinde çeşitli koruyucu kimyasalları barındırmaktadır. Bu kimyasallar sperm kalitesini ve sayısını düşürür. 

Günlük yaşamımızda karşımıza çıkabilecek, ağır metalleri içeren ve kirli denizlerde yaşayan balık, böcek, karides veya midye gibi deniz dibi canlılarının tüketilmesi kurşun, kardiyum ve civa gibi maddelerin vücuda girmesine olanak sağlar. Bu maddeler sperm kalitesini doğrudan düşürür. Piyasada birçok noktada satışı yapılan hormonlu gıdalar spermleri olumsuz etkiler. Bu tür gıdaların tüketimi kesinlikle önerilmez.

Dışarıda et tüketimi yaparken; pişilen etin ateşle aşırı ve uzun süreli teması engellenmeli, çok fazla kızartılıp yanmasına izin verilmemelidir. Burada oluşabilecek bir kısım karbon ve ağır metaller sperm oluşumuna olumsuz etkide bulunur. Bünyesinde boya maddelerini içerdiğini bildiğimiz yiyecekler de sperm bozukluğu sebebiyet verdiği için tercih edilmemelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat