Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sperm kalitemizi arttırmak için neler yapabiliriz?

74,042
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sperm kalitemizi arttırmak için neler yapabiliriz?

Sağlıklı bir erkekte dölleme yeteneğinin yeterli olabilmesi için sperm sayısının, spermlerin yapısının ve sperm hareketliliğinin normal olması gerekir. 

Günlük yaşamda; yaşam tarzına, çevre faktörlerine bağlı olarak, bazen ise yanlış beslenme sebebiyle kullanılan ilaçlar sperm kalitesini düşürebilir. Günlük yaşantımızdan stresi uzak tutmak, rahat bir ortamda yaşamaya devam etmek, sağlıklı gıdalarla beslenmek, aşırı kilo alıp vermemek sperm kalitesinin düzgün olmasını sağlayacaktır.

Spermlerin yapısı ısıdan fazlasıyla etkilenir. Giyilen iç çamaşırları ve dar giysiler ısıyı yükselterek sperm kalitesini bozabilecektir. Rahat, pamuklu, sentetik olmayan iç çamaşırı ve kıyafetlerin tercih edilmesi sperm kalitesini arttırır.

Günlük yaşantımızda sıkça tercih ettiğimiz hamam, sauna ya da buhar banyosu gibi ortamlar fazla ısı içerdiği için sağlıklı erkeklerde sperm kalitesini oldukça düşürür.

Yetişkin erkeklerde diz üstü bilgisayarın uzun saatler boyunca kullanılması sperm üretimini negatif etkiler. Aşırı alkol kullanımı, bağımlılık yapan uyuşturucuların kullanımı ve bilinçsiz ilaç kullanımı sperm üretimini olumsuz etkileyecektir. Bu şekilde sperm sayısının artması sağlanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat