Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spam trap nedir?

712
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Spam trap nedir?

Spam trap ya da spam tuzağı, spam filtrelerinin spam e-postaları ve göndericileri belirlemek için kullandığı bir yöntemdir. Spam trap aslında filtre tarafından açılan ya da belirlenen tuzak bir e-posta hesabıdır. Örneğin, [email protected] adresi Hotmail tarafından daha önce tuzak hesap olarak belirlenmişse, bu adrese spam posta gönderen adresler otomatik olarak belirlenir ve spam göndericiler listesine alınır. Tuzak olarak belirlenen adresler genellikle kullanıcıları tarafından kapatılmış ya da posta sunucusu tarafınadn çeşitli nedenlerle askıya alınmış eski hesaplar arasından belirlenir.

E-posta ile pazarlama yapan firmalar gönderim listelerindeki e-postaları doğrulama yoluna giderse trap hesaplara yakalanmaktan kurtulabilir. Böylece gönderim yapan firma spam olarak etiketlenmez ve IP sicili temiz kalır. Doğrulama işlemi ise kullanıcının verdiği e-posta adresine doğrulama linki gönderilerek yapılabilir. Spam listelerine yakalanmamak için e-posta listelerinin mutlaka doğrulama işleminden geçmesi geerkir. Aksi halde gönderici spam tuzağına yakalanabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat