Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spam nedir?

7,889
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Spam nedir?

Spam, kullanıcıya izni olmadan gönderilen her tür reklam içerikli e-mail'i tanımlamak için kullanılan bir terim. Spam iletiler kullanıcılar ve e-posta ile pazarlama yapan firmalar için önemli bir sorun.

Bazı firmalar e-posta ile pazarlamayı bilinçli şekilde yapamadıkları için reklam bültenleri ya da e-postaları spam olarak algılanabiliyor.

Firmaların spam yapmamak için e-posta listelerini doğru ve sağlıklı bir şekilde oluşturması gerekiyor. Örneğin başka bir firmadan alınan e-posta listesine reklam bülteni gönderildiğinde listedeki insanlar e-mail adreslerini kendi rızaları ile vermediği için ileti spam olarak algılanır. Bununla ilgili başka bir örnek de verilebilir. Mesela bir grup şirketi, kullanıcının A şirketi için verdiği e-mail adresine sadece o şirketle ilgili gönderim yapmalıdır. Aynı adrese farklı şirketlerle ilgili bültenler göndermek spam yapmak olarak tanımlanır.

Firma ya da markanın spamci damgası yememesi için sadece kendi rızası ile e-postalarını veren kişilere e-posta gönderimi yapılması gerekir.
 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat