Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Spam filtreleri nasıl çalışır?

2,118
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Spam filtreleri nasıl çalışır?

Spam filtrelerinin çalışmasında iki temel nokta vardır. Bunlardan birincisi kullanıcıların spam filtrelerine yaptığı geribildirimlerdir. İkinci ise e-posta gönderimi yapan firmaların altyapıları ile ilgili düzenlemelerdir.

Kullanıcı geribildirimi filtreler şöyle çalışır: Örneğin bir kullanıcı posta kutusuna gelen bir iletiyi önemsiz klasörüne atarsa ya da gönderimi engellerse kişinin kullandığı sunucu bunu spam filtresine bildirir ve ve daha sonrasında aynı adresten gönderiler e-postalar spam kabul edilir ve kullanıcılara ulaşmadan filtrelenir.

Gönderim yapan firmanın altyapı ayarları da spamle yakından ilgilidir. Spam filtreleri, spam e-postaları diğerlerinden ayırmak için e-mail sunucusu ayarlarının doğru olup olmadığına bakar. Ayrıca gönderilen e-postanın içeriğinin yazılım dilinin uygun olup olmadığı da gözden geçirilir. Filtreler iletinin başlığında noktalama işaretleri veya başlığın tamamen büyük harfle yazılıp yazılmadığını da kontrol eder. Sonunda tüm bunlara gre gönderici ile ilgili bir puan çıkar. Bu puana göre göndericinin e-maillerinin spam olup olmadığına karar verilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat