Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Soru astrolojisi nedir?

686
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Soru astrolojisi nedir?

Horary astrolojisi olarak da tanımlanan soru astrolojisi, saat astrolojisi olarak da bilinir. Hora eski Latincede saat demektir. Latincede horary günümüzde Türkçe olarak soru veya saat astrolojisi olarak tanımlanmıştır. Danışan bireyin astroloğa soru sorduğu anda çıkarılan haritadır. O ana aittir ve o an gökyüzündeki transitler kullanılır. 

Soru astrolojisinde sorunun spesifik olması, netliği çok önemlidir. Soruyu soranın cevabını öğrenmek için çok arzu ettiği, belki uzun süredir üzerinde düşündüğü, kafasına taktığı şeyi danışmanına sorması anında çıkarılan haritadır bu.

Sorular çeşitli konulardan gelebilir; Evlilik var mı? İlişkim devam edecek mi? Kayıp eşyam nerede, projem başarılı olacak mı, istediğim mevkiye gelecek miyim, istediğim iş olacak mı, ayrılık var mı gibi pek çok farklı konuya dair sorular sorulabilir. Soru Astrolojisi cevap vermeyi hedefler.

Soru astrolojisinde tek bir soru sormak esastır. Tek soru ve tek harita şeklinde ilerlenir. Astrolog, danışanına spesifik bir sonuç, öngörü sunar. Tabii işin gerçekten uzman biri tarafından değerlendirilmesi ve öngörüyü yaparken kullanılan teknikleri çok iyi bilmesi gerekir.

Soru astrolojisinin birkaç önemli noktası vardır.

Bunları şu şekilde sırayabiliriz.

- Soru anının kalitesi: Soru anının kalitesi, sorunun geçerli olup olmayacağını, geçerliyse, güçlülüğüne dair bir testtir. Bunun birçok kriteri vardır. Eğer bu kriterler sağlanıyorsa, soru doğru demektir. Sağlamlık kontrolü olarak da adlandırılabilen bu aşama için haritanın çıkarılmış olması gerekir. 

Bir diğer yandan horary haritası kimi zaman çalışmayabilir. Çünkü horary haritadan her zaman aranan yanıtı almak veya olayı yorumlamak mümkün olmaz. Nitekim haritada görülebilecek bazı işaretlerden haritanın çalışmadığı, soruyu sormak için zamanın erken veya geç olduğu veya soruyu soranın bu konu hakkında art niyet taşıdığı anlaşılabilir. Bu anlamda soru anının kalitesinin çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerekir.  

- Gösterge tespiti: Gösterge tespiti soru ile olayın konusunun evsel bazda göstergelerinin belirlenmesidir. 
- Analiz: Ardından analiz aşaması gelir. Sorunun cevabının analizi yapılır. Analiz yapılırken bazı belli başlı kurallar vardır 
- Son aşama ise zamansal yaklaşım, duruma engel olan şeyler veya yardımcılardır. Sorunun cevabının pozitif ya da negatif oluşuna göre genel bir değerlendirme yapılır. Negatif ise engeller, pozitif ise buna yardımcı olan durumlardan bahsedilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat