Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sony Xperia Z3 özellikleri nelerdir?

5,222
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sony Xperia Z3 özellikleri nelerdir?

Bu haftaki ilk telefon incelememiz Sony Xperia Z3. Sony Xperia Z3 zamana meydan okuyacak tasarımı, çift hat kullanım özelliği ve daha da önemlisi suya ve toza dayanıklı olması ile dikkat çekiyor. Z3 ile hem daha yüksek performans hem de daha iyi görüntü kalitesi sunan Sony, aynı zamanda kullanıcılarına 4K - Çok Yüksek Tanımlı video kaydı seçeneği sunuyor. Pek tabii video kalitesi bu kadar yüksek olan bir telefonun görüntü kalitesi de full HD (1980x1080p).

Zamana meydan okuyacak tasarım
Sony'nin mükemmellik tutkusuyla birleşen bu çift SIM kartlı suya dayanıklı akıllı telefonlar, tasarım ve mühendisliğin harmanlanmasından ortaya çıkan adeta sonsuz bir güzellik sunar. Etkileyici özellikteki inceliği, yuvarlak hatlara sahip alüminyum çerçevesi, benzersiz biçimde tasarlanmış güç düğmesi ve dayanıklı, temperli cam panelleri, ona zarif ve yüksek kaliteli bir kusursuzluk katar. Ayrıca, kullanımı kolay bir arabirime ve simetrik bir tasarıma sahip olan bu akıllı telefon elinizdeyken de çok konforludur.

- Temperli camdan üretilmiş ekran
- Dayanıklı köşeler 
- Alüminyum çerçeve
- İncelik: 7.3mm
- Ağırlık: 152gr
- Çözünürlük: 4K (3840 x 2160)
- Ekran: 1920x1080, 5.2, IPS
- 4K video kayıt imkanı
- Ön kamera 2.2mp
- Arka kamera: 20.7mp
- ISO 12800
- 3GB RAM (120 GB Kart Desteği)

Suya dayanıklı ve toza dayanıklı
Sony Xperia Z3, etkileyici bir IP65/68 derecelendirmesine sahip ve bu da, ne suyun ne de tozun bu ince ve şık akıllı telefonun performansına engel olabileceği anlamına geliyor.

IP (Toz-Su Girişine Karşı Koruma) derecesi
IP65/IP68 IP derecelendirmesi, bir cihazın toza ve suya karşı dayanıklılık düzeyini ölçmeye yönelik bir test sertifikasıdır. İki rakamlı IP derecesindeki ilk rakam, ufak toz zerrecikleri de dahil olmak üzere, sert cisimlere karşı koruma düzeyini belirtir. İkinci rakam ise cihazın suya ne kadar dayanıklı olduğunu belirtir.

Suya dayanıklı bir akıllı telefonla fotoğraf çekin
Tatlı suda yüzerken suya dayanıklı Xperia Z3 ürününün en iyi akıllı telefon kamerasıyla, 30 dakikaya kadar fotoğraf çekebilirsiniz. Hatta bu telefonla 1,5 metreye kadar dalabilirsiniz. Tabii ki micro USB bağlantı noktası, micro SIM yuvası ve bellek kartı yuvası kapaklarının sıkıca kapatılması gerektiğini unutmayın.

Daha büyük sensör ve en yüksek ISO
Cep telefonu için Exmor RS sensörümüz ve akıllı telefonlarda bir ilk olan ISO 12800 sayesinde, akıllı telefonunuzla düşük ışıkta yaptığınız çekimleri yepyeni bir düzeye taşıyıp istediğiniz kareyi elde edebilirsiniz.

(1) Herhangi bir akıllı telefonun en yüksek ISO değeri
(2) Daha büyük kamera sensörü

Daha az kumlanma görülen net fotoğraflar
Cep telefonu için büyük 1/2,3 inç Exmor RS görüntü sensörü, gerçek hayattaki detayları gösteren sorunsuz ve net çekimler yapmanıza olanak sağlar.

Her karede daha fazlasını yakalayın
Sony'nin ödüllü G Lensi, daha fazla ışığı yakalar ve 25 mm geniş açılı lens de çerçeveye daha fazla şey sığdırmanıza olanak sağlar.

Düşük ışıkta bile üstün kaliteli fotoğraflar
Xperia Z3, inanılmaz bir ISO 12800 hassasiyetine sahiptir ve en zorlu düşük ışık koşullarında bile harika fotoğraflar çekmenize olanak sağlar

Handycam akıllı telefonla buluşuyor
Xperia Z3 ile, ünlü Handycam kayıt teknolojimizi kompakt bir akıllı telefonda sizlere sunuluyor. En önemli anlarınızı büyüleyici 4K çözünürlükle kaydedin ve bu kayıtlarınızı doğrudan telefonunuzda düzenleyin. Akıllı telefonlarla yapılan film çekimlerinde zaman zaman sarsıntılı kayıtlar olabildiği bilindiği için bunu önlemek amacıyla SteadyShot teknolojisi geliştirildi. Artık Intelligent Active Mode ile birlikte çok daha iyi olan bu özellik, hareketleri tahmin eder ve onlarca kareyi analiz edip daha iyi ve daha sarsıntısız video çekimleri yapmanızı sağlar.

4K - Çok Yüksek Tanımlı video kaydı
Xperia Z3, gördüğünüz her şeyi yüksek çözünürlüklü harika 4K videoda yakalamanıza olanak sağlar. Full HD 1080p görüntü kalitesine kıyasla dört kat daha ayrıntılı olan çekimleriniz Çok Yüksek Tanımlı olarak sunularak gerçek ayrıntılarla dolu eşsiz bir netlikte izlenir. Bu model, 4K (3840 x 2160) çözünürlüğü ve en son MHL 3.0 konnektörünü kullanarak 4K bir TV?de veya projektörde oynatmayı destekler.

Sony uygulamaları
Face in: Fotoğraf çekerken aynı anda yüz ifadenizi de kaydetmek istediğiniz oldu mu? Face in özelliği, Xperia cihazınızın hem ön hem de arka kamerasıyla çekim yaparak bu görüntüleri çeşitli şekillerde üst üste yerleştirmenizi sağlar.
AR eğlence: AR eğlence, vizörde gördüğünüz görüntünün üzerine bir şeyler karalamanıza ve çizmenize olanak sağlar. Üzerinde AR animasyonları, nesneleri ve mesajları olan fotoğraflar çekin ve dünyanıza eğlence katın.
Movie creator: Fotoğraflarınızı ve videolarınızı kullanarak harika bir film yapın. Movie Creator, olayları kümelemek ve yüzleri ve konumları algılamak için medyanızı analiz eder ve anılarınızı aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir şeye dönüştürmenize yardımcı olur.

PS4 - Uzaktan Oynatma özelliğine sahip tek akıllı telefon

Devrim niteliğindeki 2 gün dayanan pil
Xperia Z3 akıllı telefonu her ayrıntıda olabildiğince verimli olacak şekilde tasarlanmış ve ardından inanılmaz derecede güçlü olan büyük bir pille bir araya getirildi. Sonuç olarak, yenilikçi, pili 2 gün dayanan bir Android akıllı telefon ortaya çıktı. Böylece telefonunuzu pil bitecek endişesi duymadan gün boyunca rahatça kullanabilir, hatta ertesi gün de kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnanılmaz bir hız ve güç
Son derece hızlı bir web tarama, süper akışkan kullanıcı arabirimi ve etkileyici çok görevli çalışma kabiliyeti elde etmek için, bu Android cihaza en yeni ve en güçlü dört çekirdekli Qualcomm® Snapdragon 801 işlemci yerleştirilmiş. Krait 400 CPU, 2,5 GHz'lik etkileyici bir maksimum saat hızına sahiptir. Ayrıca, asenkron işlemci, her bir çekirdeğe bağımsız olarak güç verilmesini sağladığından, tam olarak ihtiyaç duyduğunuz kadar gücü ihtiyaç duyduğunuz anda alırsınız ve gücü boş yere tüketmezsiniz.

Ultra hızlı LTE/4G teknolojisi
Cihaz Mart 2015 itibari ile sektörde 3. nesil LTE/4G modeme sahip olan tek cihaz. Bu, iki katına çıkan indirme ve yükleme hızlarıyla yüksek hızlı İnternet bağlantılarına olanak sağlar; böylece dosya aktarımları ve indirirken izleme/dinleme eylemleri çok daha iyi olur.

Cep telefonu için X-Reality ile kristal netliğinde görüntüler
Sony'nin benzersiz görüntü yazılımı motoru, fotoğraflar ve düşük çözünürlüklü videolardan yüksek çözünürlüğe sahip filmlere kadar, her bir görüntüyü analiz ederek, renk, parlaklık ve kontrastı optimize eder ve kumlanmayı azaltır. Üstün çözünürlük işlevi, etkileyici netlik ve mükemmel ayrıntılar için eksik pikselleri yeniden üreterek en sevdiğiniz anların görüntü kalitesini Full HD kalitesine yaklaştırır.

Ayrıca tek dokunuşla BAĞLAN, İZLE, YANSIT, PAYLAŞ VE YEDEKLE!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat