Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sonradan oluşan et beni aldırılabilir mi?

2,915
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sonradan oluşan et beni aldırılabilir mi?

Sonradan oluşan et benleri çoğu zaman aldırılmak amacı ile doktora başvurulmaktadır. Bu et benleri yüzde oluştukları zaman bulundukları bölgede birtakım kozmetik rahatsızlıklara neden olabilir. 


Sonradan çıkan et benleri çoğunlukla burun kenarlarında, burun ile ağız arasında, çenede oluşurlar ve kişiyi estetik anlamda rahatsız ederler. Bu tür et benleri genellikle lazer cerrahisi veya bıçak cerrahisi ile rahatlıkla alınabilmektedir. 

Ancak uygulanacak yöntemin bıraktığı izin benin kendisinden daha az kozmetik olmaması temel amacımızdır. Bunların haricinde boyun bölgesi ve koltukaltındaki benler ise hastada genellikle sürtünmeye bağlı olarak rahatsızlık yaratır. Buna ek olarak sürtünmeye bağlı olarak tahriş olabilir, mikrop kapabilir. 

Bu tür et benlerinin lazer cerrahisi ile, kriyoterapi dediğimiz dondurma yöntemi ile veya elektrokoter (koterizasyon) adı verilen cihazla yakma yöntemleri ile pratik bir şekilde temizlenmesi mümkündür.

Hiçbir risk oluşturmaz. Et benlerinin aldırılmasının amacı genellikle kozmetik olduğundan bu işi uzman bir doktora yaptırmak önemlidir. Çünkü beni estetik amaçla aldırırken, kalan izin de bu estetik amaca hizmet edebiliyor olması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat