Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sonradan çıkan et beni zararlı mıdır?

13,535
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sonradan çıkan et beni zararlı mıdır?

Sonradan çıkan et benleri büyük sıklıkla zararlı değildir. Bunların çoğunluğu orta yaşta, kilo aldıkça veya hamilelik döneminde hormonal faktörlere bağlı olarak kendilerini gösterir. 


Et benleri genellikle boyunda, koltukaltlarında, derinin katlanıp birbirine sürtündüğü yerlerde oluşur. Ancak özellikle kilonun fazla olduğu kişilerde olmak üzere, bu et benleri sürtünmeye bağlı olarak tahriş olabilir. Boyun bölgesindekiler yakaya sürtünmekle ya da kolye zincirine takılarak kanayabilir, mikrop kapabilir. Bu tür şikayetler olduğunda hastalar bu benlerin temizlenmesini talep edebilir. 

Bunların yanı sıra ilk başlangıcında renkli bir leke şeklinde ortaya çıkıp yıllar içinde hacmi büyüyen et benleri de bulunuyor. Bu et benleri de özellikle yüz bölgesinde, ağız çevresinde, burunda olabiliyor. Bunlar da genellikle hastaların talebi ile temizleniyor. 

Bunların haricinde, yüzünüzde çıkan et beni kaşınıyorsa, sulanma söz konusu ise, kızarma veya renk değişikliği varsa ya da çok hızlı bir büyüme potansiyeli sergiliyorsa, bu durumda vakit geçirmeden bir uzman doktora danışıp inceleme yaptırmanız tavsiye edilir. Bazen bu et benlerinin dibinde kanser hücreleri bulunabilmektedir. Sağlık açısında riskli olduğundan bu tür belirtiler gösteren benleriniz varsa, uzman bir doktora başvurmanız sağlığınız açısından önemlidir. 

Ben için doktora gidilmesi gereken durumlar
- Kaşınma
- Sulanma
- Kızarma
- Renk değiştirme
- Hızlı büyüme

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat