Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sonbaharda cilt bakımı için evde neler yapabiliriz?

1,466
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sonbaharda cilt bakımı için evde neler yapabiliriz?

Sonbaharda cilt bakımı uygulaması için cilt tipine göre değişik bakımlar mevcut. Özellikle kuru ciltler evde badem yağı gibi yoğun yağlardan faydalanarak kuruyan ciltlerini besleyebilir, E vitamininden destek alabilirler. Kuru cilde sahip olanlar, evde cilt bakımı yaparken yumurta sarısı ve zeytinyağı karışımını ciltte 15 dakika bekleterek cilde yoğun nem sağlayabilirler. Bu bakım kuru ciltler için en etkili bakım olarak bilinir.

Yağlı ciltler için sonbaharda yapılacak cilt bakımında kil maskelerinden faydalanılır. Kil ve suyu karıştırarak ciltte 15 dakika kalması sonucu yağ salgısının azaldığı görülür.

Karma cilde sahip olan kişiler yağlı ciltlere özel ürünleri "T" bölgelerine uygulayabilirler. Yanakları için de kuru ciltler için hazırlanmış olan ürünleri kullanabilirler.

Sonbahar aylarında ciltte özellikle sivilce artışı yaşanabilir. Sivilceler için evde 2 çay kaşığı bebek pudrası ile 8 - 9 damla limon suyu karıştırılarak her gün 3 - 5 dakika sivilceli bölgeye uygulama yapılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat