Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sonbaharda cildimizi dış etkenlerden nasıl koruyabiliriz?

285
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sonbaharda cildimizi dış etkenlerden nasıl koruyabiliriz?

Sonbaharda cildimizi dış etkenlerden haftalık yaptığımız maske ve bakımlarla çok daha iyi desteklememiz gerekiyor. Dışarı çıkarken mutlaka nemlendiricimizi uygulamalı, özellikle hassas cilde sahipsek, yüzümüzü çok rüzgarlı havalarda bir koruyucu ile kapatmalıyız.


Sonbaharda özellikle klimalı ortamlarda bulunan kişiler, havanın değişmesi ile birlikte ciltlerindeki yağ salgısının daha çok artığını ya da cildi kuru olan kişilerin daha yoğun cilt kuruluğu ile karşılaştığını görürüz. Cildi kuru olanlar bunlar için özel spreyler kullanabilirler.

Sonbaharda cildimizin kötü hava koşullarından, dış etkenlerden etkilenmemesi için sürdüğümüz kremlerin dışında özellikle bu dönemlerde vitamin takviyelerimizi artırmalı, daha düzenli beslenmeliyiz. 

Özellikle kuru cildi olanlar, günlük aldığı su miktarını artırırken, yağlı cildi olanlar ise aşırı sıcak ya da aşırı soğuk su ile duş almaktan kaçınmalıdır. 

Sonbaharda bütün cilt tipleri, özellikle antioksidan yönünden zengin, C vitamini ağırlıklı beslenmeye yönelebilirler. Bunun dışında sebze tüketimini artırarak ciltlerindeki hücre yenilenmesine destek verebilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat