Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Soğan vücut direncini artırır mı?

3,557
kez izlendi
Puan: 1.14 / 5
Detaylı Açıklama

Soğan vücut direncini artırır mı?

Soğanda kuarsetin adı verilen ve çok güçlü bir antioksidan olan kükürtlü bir madde bulunur. Soğan, kuarsetin maddesinin varlığı ile bağışıklık sistemini güçlendirici, vücut direncini artırıcı besinler arasında bulunur. Soğanın tıpkı sarımsak gibi bağışıklık sistemini koruyucu özellikleri vardır. 


Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız, vücut direncini artıran özelliklerinden dolayı yemeklerinizde ve salatalarınızda bol soğan kullanabilirsiniz. Ancak soğanın içindeki kükürtlü maddeler ısı ile birleştiğinde etkilerini yitirir. Bu nedenle soğanı mümkün olduğunca çiğ olarak, salatalarda tüketmeniz önerilir. 

Bağışıklık sistemi koruyucu etkilerinden dolayı, özellikle kış aylarında soğan tüketmek kişiyi gribal enfeksiyonlara karşı korur. Kalbi korumanın yanı sıra, damarlardan kan akışının düzenli olmasını sağlar.

Soğanın bir diğer faydası ise, idrar söktürücü  ve ödem attırıcı olmasından ileri gelir. Bu nedenle yemeklerinizde ve mümkünse daha çok salatalarınızda çiğ olarak soğan tüketmeniz önerilir.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat