Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Smoothie nedir?

4,890
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Smoothie nedir?

Smoothie mutfakta güçlü blendırların icadı ile ortaya çıkmış sağlıklı ve taze bir içecek türüdür. Smoothielerde genel olarak meyveler kullanılır. Ana madde buzdur. Buzun kırılması ile birlikte ortaya güzel bir karışım çıkar.


Günümüzde sebze olmak üzere farklı malzemeler den de smoothie yapılabilir. Sebzeli smoothie ve detoks smoothie bunlara örnektir. İsterseniz kahveli ya da çikolatalı smoothie de yapabilirsiniz. Smoothie içinde genelde muz, böğürtlen, çilek, ahududu gibi meyveler kullanılabilir. Mümkünse bunları dondurulmuş kullanmak önerilir.

Greyfurt, limon gibi sert meyveler blendır için sert olabilir. Bu nedenle önce sularının sıkılıp sonra blendıra ilave edilmeleri gerekir. Smoothieleri diğer içeceklerden ayıran en önemli özellik tüm meyvenin içinde yer alması, yani lifinden de faydalanabilmenizdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat