Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Siyatik nedir?

8,569
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Siyatik nedir?

Siyatik vücudumuzun en kalın siniridir. Bel bölgemizdeki 5. omur ile kuyruk sokumu mağarasından çıkarak, kalçadan geçerek bacağa iner, kalça bölgesindeki piriformis kasın altında sıkışarak, siyatik rahatsızlığı bacak ile ayak topuğu arasındaki mesafede ağrı, uyuşukluk ve karıncalanma gibi şikayetlere neden olur. Özellikle kişi oturduğunda ve uzun süre ayakta kaldığında artan bel ağrıları ve bacak ağrıların sebebi siyatik ağrısı olabilir.

Siyatik ağrısının altındaki bel fıtığı tek başına tedavi edilemez. Piriformis kısmındaki bölgeye yapışan kastaki spazmı çözerek, yukarıdaki bölgeyi rahatlatarak anca bel fıtığı tedavisinde başarılı olabiliriz. Siyatik hastalığını tedavi edebilmek için siyatiğe neden olan kas gevşetilmeli ve siyatik siniri serbest bırakılmalıdır. Siyatik siniri serbest bırakıldığında bel bölgesindeki kas kasılması gevşeyecek, spinal dekompresyon cihazıyla omurga aralığını açarak fıtığın içeri girmesini sağlamak daha kolay olacaktır. Dolayısıyla siyatik, siyatik sinirinin sıkışmasıdır, mekanik bir olaydır, tedavisi de sadece mekanik olarak basının kaldırması yoluyla mümkün olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat