Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Siyah renk dekorasyonda kullanılabilir mi?

661
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Siyah renk dekorasyonda kullanılabilir mi?

Siyah rengi dekorasyonda tabii ki kullanabiliriz ama yoğunluğuna, oranına çok dikkat etmek gerekir. Çünkü siyah, dramatik, keskin, ışığı emen bir renktir. Bir mekan küçükse orada siyah kullanırken çok dikkat etmek gerekir. 

Küçük mekanlarda lokal olarak siyah rengi kullanabiliriz. Küçük mekanlarda siyah rengi orta sehpalarında, dresuar ve konsollarda, çeşitli aksesuarlarda ve koltuk yastıklarında, kırlentlerde kullanabilirsiniz

Önemli olan, siyahı kullandığınız yerdeki yoğunluktur. Siyah, küçük mekanlarda yoğun kullanılırsa, mekanda karışıklık, dağınıklık ve küçüklük hissi verirken, büyük mekanlarda da çok yoğun kullanıldığı zaman mekanı kasvetli hale getirir. Bu nedenle siyah, küçük ve büyük mekanlar ayırt edilmeksizin lokal olarak kullanılır. Bu da mekana ciddi, karakterli, şık bir hava verir.

Dekorasyonda siyahı kullanırken, bu rengi kombine ettiğiniz renkler de önemlidir. Örneğin minimalist, modern, beyazların, kremlerin olduğu bir evde kullanacaksanız, siyah, beyaz, kremlerle kırmızı, hardal, turuncu gibi renkleri kombinleyebilirsiniz. 

Her zaman söylediğimiz gibi, siyah renk özellikle evlerde kullanılırken son derece lokal yerlerde, tüm eve hakimiyetini kurmayacak alanlarda kullanılmalıdır. Siyahı, tek bir duvarda, duvar kağıdı olarak uygulayabilirsiniz. Koltuk takımında tek bir koltukta veya koltukların yastıklarında uygulayabilirsiniz. Önemli olan mekana siyahı katmak ancak onunla boğmamaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat