Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sivilce izleri için ne tür doğal yöntemler kullanabiliriz?

5,656
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sivilce izleri için ne tür doğal yöntemler kullanabiliriz?

Cildin direncini arttran her ürün ya da uygulama ciltte oluşan sivilce izleri için de faydalı olabilir. Meyve, sebzeler cilde olumlu katkılar sağlaması açısından bilinen doğal yöntemler arasında yer alır. Özellikle elmayı püre haline getirip içerisine birkaç damla limon katarak maske olarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildinize tonik uygulamasıyla yeşil çaydan faydalanabilirsiniz. Buzdolabında bekletilen yeşil çayı tonik olarak akşamları cildinize uygulayabilirsiniz.

Ödem alıcı ve cilt aydınlatma etkisi olan patatesi püre haline getirip birkaç damla limon damlatarak yüzde 10 - 15 dakika arası bekletilebilir. Banyo esnasında yapılan peelingler için yulaf ununu pirinç unuyla karıştırıp içerisine az miktarda tarçın eklenebilir. Uygulanan bu peelingle ciltte kan dolaşımını arttırarak izlerin yok olması sağlanır. Ancak derin izlerde profesyonel tedaviler gerekir.

Evde kullanılan meyve ve sebzeler cilt üzerinde oldukça önemli etkiye sahiptir. Nar, çilek ve salatalığı akşam saatlerinde yüze uygulayabilirsiniz. Meyve ve sebze maskelerinin cildin güneş ışınlarından etkilenip leke oluşumuna sebep vermemesi için akşam saatlerinde uygulanması önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat