Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şirketler SMS ile tanıtım yaparken nelere dikkat etmeli?

736
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Şirketler SMS ile tanıtım yaparken nelere dikkat etmeli?

Yeni e-ticaret yasasına göre şirketler SMS ile tanıtım yaparken, gönderilen iletinin kimin tarafından gönderildiğinin net bir şekilde anlaşılması gerekiyor. Bu gönderimin SMS ve elektronik posta ile sınırlı olduğu anlaşılmamalı, her türlü elektronik iletişim bu kapsam içerisine alınmış durumda. 

Bununla birlikte göndermiş olduğunuz kişinin esnaf ve tacir olduğundan emin olmak zorundasınız. Çünkü onaysız bir şekilde mesaj gönderiyorsunuz ve göndermiş olduğunuz kişinin esnaf veya tacirden başka birisi olması halinde şikayete konu olabilirsiniz. Bu yasanın yürürlük tarihi 1 Mayıs 2015'tir. 1 Mayıs 2015 tarihine kadar her kime mesaj gönderilecekse veya bir kullanıcı üyelik sisteminiz varsa, bu bilgilerin derhal güncellenmesinde fayda var. Çünkü güncellenmediği takdirde şikayete konu olabilirsiniz. 

Gönderdiğiniz kişinin esnaf veya tacir olduğunu düşünerek yine de bu mesajı gönderdiniz diyelim; bu kişiye bu listeden çıkmak için bir kolaylık sağlamanız gerekiyor. SMS'te bu kolaylığın nasıl sağlanacağı, e-posta ise, e-postada bu listeden çıkmayı kolaylaştıracak hususlar olması gerekiyor. Bir kişi bu listeden çıkmak istediğini bildirdikten sonra 3 gün içerisinde talebin yerine getirilmesi gerekiyor.  

SMS listesinden çıkmak için gönderilen talep 3 gün içinde yerine getirilmezse, gönderici cezai yaptırım ile yüksek oranda karşılaşabilir. 

İzin sonucu onaylı içeriklerle mesaj gönderiyorsanız, gönderdiğiniz mesajların kesinlikle almış olduğunuz onay çerçevesinde olması gerekiyor. Mesaj için marka olarak aldığınız onay çerçevesinin dışında, grup şirketleri içinde bir başka marka adına bile olsa SMS üyenize mesaj gönderemezsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat