Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sinop'ta nereleri görelim?

1,587
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sinop'ta nereleri görelim?

Sinop, merkezi ile meşhur bir kenttir. Sinop'un merkezi kuzeyde bulunan yarımada bölgesidir. Sinop'un merkezinin yerleştiği bölgeye Boztepe Burnu denilir. 

Boztepe Burnu bir kale ile anakaradan ayrılmıştır. Boztepe Burnu bünyesinde bol miktarda otel, pansiyon, restoran, park ve kafe bulundurur. Ayrıca valilik, belediye, kaymakamlık gibi devlet kuruluşları bu bölgededir. ,

Türkiye'nin en kuzey noktası olarak bilinen yer Sinop sınırları içerisinde bulunan İnce Burun'dur. Sinop'un İnce Burun bölgesinde Türkiye'de yapılacağı öngörülen nükleer santral mevcuttur. İnce Burun'da çok fazla bir yerleşim alanı yoktur. Fakat doğal güzellikler açısından mutlaka görülmesi gerekir. İnce Burun tarafında Hamsilos koyu Türkiye'nin en güzel koylarından biri olarak bilinir.  Hamsilos Koyu'nu mutlaka görmeniz tavsiye edilir.

Sinop'un güneyinde bulunan Erfelek ilçesi de görülmeye değer yerlerdendir. Bu bölgeyi meşhur eden Erfelek Şelaleleri olmuştur. Yukarıya doğru uzanan 10-12 adet şelale grubu mevcuttur. Bu şelalelerin hepsinin birikme alanı ve gölü vardır. Erfelek Şelalelerini ziyarete gelen misafirler için konaklama tesisleri ve restoranlar da bulunmaktadır.

Sinop'ta görülebilecek yerlerden bir tanesi de Akliman'dır. Özellikle deniz turizmi açısından çok değerli bir noktadır. Ormanla denizin birleştiği bir noktada bulunan Akliman, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Sinop'un Karakum Sahili çok popüler noktalardan biridir. Yaklaşık 1,5-2 km'ye yayılan sahil şeridiyle Karakum, misafirlere güzel bir deniz ve eğlenceli zamanlar sunmaktadır.

Karakum'un ardından dilerseniz Gerze ilçesinde de uğrayabilirsiniz. Nüfusu ve boyutu daha küçük olan bu kasabada deniz ürünlerini tatmanız ve keyifli bir akşam yemeği yemeniz önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat