Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Singapur pahalı bir ülke mi?

44,966
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Detaylı Açıklama

Singapur pahalı bir ülke mi?

Singapur'a 2 yolla gidebilirsiniz. Genelde Türkler sadece Singapur'a gitmiyorlar. Uzakdoğu turlarından birini alıyorlar. Turların içine Singapur'un dışında Malezya, Tayland ve Hong Kong'u ekleyerek gidiyorlar. Aslında bu Singapur'a gitmek için en hesaplı yöntem.

Singapur'a başka Uzakdoğu ülkeleri ile birleştirerek bir tur şirketinden bağımsız olarak gitmek isterseniz, en maliyetli olacak şey Singapur uçak biletleridir. Neredeyse 1000 Amerikan doları civarında olan uçaklar, kısa süreli bir seyahat için gerçekten çok pahalı gelebiliyor. Singapur'da konaklama uçak biletlerinden farklı olarak çok daha uygun. Ancak uçak bileti azımsanmayacak bir rakam olduğundan, konaklama ile birleştirdiğinizde sadece ulaşım ve konaklama için 1500 Amerikan doları gibi fiyatlar harcamanız gerekebiliyor.

Singapur'da alışveriş yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Singapur'da para hesaplarken kafanızın karışacağı en önemli nokta, Singapur'da da "Singapur dolarının" kullanılıyor olması. Siz ülkede Amerikan doları ile gezerken özellikle elektronik alışverişinizde söylenen rakamların Amerikan doları mı Singapur doları mı olduğuna iyi dikkat etmelisiniz. Yoksa otelinize her seferinde "pahalı mı aldım acaba" soruları ile dönebilirsiniz.

Profesyonel turist rehberlerinin önerisi Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerine paket turlarla gitmeniz. Böylece sadece tek bir ülkede konaklama ve uçak için 1500 dolar harcayacakken, tur ile gitmeniz durumunda aynı parayı toplam 4 ülke, 4 şehir görmek için harcamış olursunuz.

Singapur seyahati için maliyetinizi azaltmak istiyorsanız, mutlaka bir tur şeklinde gitmeniz gerekir. Zira alacağınız tur paketinde Singapur'a her halükarda en az 2-3 gün ayrılacaktır. Böylece 1 uçak bileti fiyatına 4 şehir birden görme şansınız olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat