Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sıcak silikon tabancası nasıl kullanılır?

43,449
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sıcak silikon tabancası nasıl kullanılır?

Sıcak silikon, malzemelerin yapıştırılmasında kullanılan, on beş saniye gibi kısa bir sürede kuruması nedeniyle tercih edilen bir araçtır. Silikon, kalıplara dökülerek dondurulur ve sonrasında uygulanan ısı ile pek çok maddenin kolay ve güçlü bir şekilde yapıştırılmasına olanak verir.

Yapmanız gereken son derece basit. Silikon mumu tabancanın içine yerleştirin ve en az beş dakika beklettikten sonra yapıştırmak istediğiniz bölgeye nazikçe uygulayın. Daha sonra ürünleri birbirine yapıştırarak işleminizi tamamlayın. Bu işlem sırasında sıcak silikonun teninize temas etmemesine özen gösterin. 

Malzemelerin  birbirine kolaylıkla yapışmasını sağlayan silikon tabancası, oto aksesuar ürünlerinde, takı yapımında, ahşap ve benzeri malzemelerin yapıştırılmasında rahatlıkla kullanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus tabancanın yaklaşık beş dakika kadar ısınmasını bekledikten sonra kullanmaya özen göstermektir. Uygulanacak yüzeyin temiz ve kuru olmasına dikkat edin.

Silikon tabancasını güvenilir mağazalardan temin etmeye  özen gösterin çünkü ürünün kaliteli olmaması silikon tabancasının patlama riskini de beraberinde getirebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat