Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Seyirden men cezası nedir?

918
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Seyirden men cezası nedir?

Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası'na göre bir spor karşılaşmasında yasalara aykırı hareket ederek taşkınlık yapan kişilere seyirden men cezası verilir. Bu cezanın uygulanması için kişinin yaptığı şiddet eylemi ile ilgili hakkında soruşturma başlatılması yeterlidir.

Seyirden men cezası alan kişi, hakkında soruşturma bitene kadar maçları ya da antrenmanları izleyemez. Örneğin kişi bir futbol müsabakasında yaptığı eylem nedeniyel seyirden men cezası alırsa hiçbir daldaki spor müsabakasını izlemek için herhangi bir spor tesisine giremez.

Seyirden men cezası alan kişinin maçlara gitmediğini kanıtlayabilmesi için  taraftarı olduğu takımın maçından bir saat önce ve maç bittikten bir saat sonra karakola gidip imza vermesi gerekir. Bunu zamanında ya da hiç yapmazsa atmadığı her imza için 20 gün adli para cezası (yaklaşık 500 lira) alır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat