Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Seul'de nasıl bir yemek kültürü vardır?

1,192
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Seul'de nasıl bir yemek kültürü vardır?

Seul'de ve genel olarak Güney Kore'de sosyal hayat yemek üzerinedir. İnsanlar birlikte yemek yemek için toplanırlar ve sosyalleşirler. Çok çeşitli lokantaların bulunduğu Seul'de aç kalma şansınız yoktur.

Güney Kore mutfağı genel olarak baharat ve turşu ağırlıklıdır. Sarımsak ve çiğ balığın çokça yendiği Seul'de yemekler az yağlı ve genellikle çok tuzludur. Kore yemeklerinde pirincin ve çorbanın önemli bir yeri vardır.

Seul'de de Türkiye'de olduğu gibi meze kültürü dikkat çeker. Bir ana öğünün yanında birkaç çeşit yardımcı yemek bulunur. Korelilerin en çok tükettiği ürünler arasında noodle ve acılı lahana turşusu bulunur. Özellikle acılı lahana turşusu neredeyse her öğün tüketirler. Kimchi neden bu turşu lahana dışında beyaz turp, salatalık, ve soğandan da yapılabilir. Kurutulmuş balık, ıspanak ve fasulye filizi de çokça tüketilen gıdalardandır.

Güney Koreliler yemeklerini çubuklarla yerler. Bu çubuklar yaygın olarak çeliktir, ancak nadiren de olsa ahşap ya da plastik çubuklarla karşılaşmanız da mümkündür. Kore'nin milli içkisi soju Seul'de denemeniz gereken bir alkollü içkidir. Soju, mısır ve patatesten elde edildiği gibi pirinçten de yapılmaktadır. Çok ucuz fiyatlara bulabileceğiniz soju, Kore'nin milli içkisi kabul edildiği için devlet tarafından vergilendirilmez. Kore'nin diğer bir milli içkisi ise pirinç şarabıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat