Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sertleşme sorunu (iktidarsızlık) nedir?

13,027
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sertleşme sorunu (iktidarsızlık) nedir?

Halk arasında iktidarsızlık, tıbbi literatürde erektil disfonksiyon sorunu, penisin yeterli sertliğe ulaşamadığından penetrasyonu, yani ilişkiyi sağlayamaması veya ilişki sırasında ilişkinin bütünlüğünü koruyamaması anlamına gelir. Bunun altında pek çok sebep yer alabilir ve bu sebepler psikolojik ve organik olmak üzere ikiye ayrılır. 

Normal şartlar altında penisin ortasından idrar üretra dediğimiz idrar borusu geçer. Bunun sağ ve solunda süngerimsi dokular vardır. Bu süngerimsi kokular içerisinde delikler bulunur ve bu deliklerin her birinin bir atar damarı ve toplar damarı vardır. Herhangi bir şekilde görsel, dokunsal nedenlerle penis uyarıldığında buraya gelen kan akımında artış ortaya çıkar. Kan akımının artması sonucunda penisin içindeki süngerimsi dokudaki boşluklarda kan akımı artacağı için içleri kanla dolmaya başlar ve penis ereksiyonu gerçekleşir. 

Penise uyarı devam ederse buradaki basınç öyle bir hale gelir ki, bu andaki basınç maksimum basınçtır ve kan basıncını geçer; peniste tam bir sertlik oluşur. Burada vücut kendi mekanimasını korumak amacıyla gelen kanın toplar damara kaçmasını engellemek amacıyla birtakım önlemler almıştır. Büyüyen, kanla dolan boşluklar toplar damara bası yaparak toplar damarın içerisindeki kanın tuzakta kalmasını sağlar. Bu durumda gelen kan toplar damara geçemeyeceği için toplar damarda sürdürülebilir hale gelmesine neden olurlar. Herhangi bir nedenle uyarı sonlandırılırsa, bu boşluklar sönmeye başlar, sönünce toplar damar üzerindeki baskı kalkar, gelen kan toplar damara geçerek işlev sonuçlandırılır. İşte bu sistemi etkileyen herhangi bir faktör ereksiyon, yani iktidarsızlık problemi olarak ortaya çıkmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat