Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Selanik'te nereleri görmeliyiz?

2,240
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Selanik'te nereleri görmeliyiz?

Selanik'te gezip görülecek yerler arasında Atatürk'ün evi gelir. Bu ev Yukarı Selanik bölgesinde yer alır. Burada Bizans duvarları, Yedikule zindanları, Selanik Kalesi gezip görülebilecek yerlerin başında gelir. Osmanlı döneminden kalma pek çok yapı vardır. 


Bey Hamam, Bedesten, Alaca İmaret Camii, Yeni Camii de görülebilir. En büyük kilise Aziz Dimitriyus Kilisesidir. Küçük Ayasofya Kilisesi de görülebilir. Selanik'in en bilinen buluşma bölgesi Kamara denen bölgedir. Galeriyus Zafer Takı da burada yer alır. Şehrin doğusunda Aristotales Üniversitesi vardır. 

Karşısında da Arkeoloji Müzesi vardır. Müzeler öğlen saatlerinde kapanır. Vasilisofya Caddesi şehrin varlıklı kesiminin yaşadığı bölgedir. Bu bölgede villalar, konaklar yer alır. Sahilde Selanik'in simgesi Beyaz Kule yer alır. Kanuni Sultan Süleyman yaptırmıştır. Sahil İzmir'in kordon bölgesini hatırlatır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat