Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şeker hastası erkeklerde iktidarsızlığa karşı hangi tedaviler uygulanır?

27,134
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Şeker hastası erkeklerde iktidarsızlığa karşı hangi tedaviler uygulanır?

Antidepresan ilaçların bir kısmı boşalma süresini geciktirerek cinsel arzuyu azaltabilmekte, bir kısmı ise erken boşalmaya neden olabilmektedir. Burada hastanın sorunu çok iyi araştırılmalı ve şikayeti ortadan kaldıracak, var olan şikayeti artırmayacak antidepresan ilaçlar verilmesi önemlidir.

Hastanın çekincelerini ortadan kaldırarak, çok açık bir şekilde şikayetlerini dinlemek tedavinin başarısı için çok önemlidir.

Hastanın evde kendi kendine yaptığı şeker kontrolleri ile tedavisindeki açıkların ortadan kaldırılması, sinir hücre hasarına bağlı sertleşme sorununu kısa sürede ortadan kaldırabilmektedir.

Gerektiğinde B vitamini türevleri veya sinir hücre hasarlarını ortadan kaldırabilen nöropati ilaçları sıklıkla tedaviye eklenebilir.

Kanlanma bozukluğuna bağlı sertleşme sorunlarında tüm dünyada tercih edilen düz kas gevşetici yani damar genişletici etkinlik gösteren ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçlar cinsel ilişkiden 2 saat önce kullanılmalıdır. Bu ilaçlar kalp damar hastalığı olan kişilerde dikkatli ve doktor kontrolünde kullanılması gerekir.

Sertleşme sorunu tedavisinde medikal tedaviden sonra ikinci tercih papaverin adı verien düz kası gevşeten bir ilacın enjeksiyonudur. Bu ilaç cinsel ilişkiden yaklaşık penisin belli bölgelerine insülin enjektörü ile uygulanır. İlaç 4 - 6 saat arası ereksiyon sağlar ve cinsel ilişki sırasında kullanımı oldukça rahattır. Yan etkileri çok az olan bu ilaç çok tercih edilen bir tedavi yöntemidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat