Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şehir içinde kullanmak için hangi tür motosikletler uygun olur?

8,059
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Şehir içinde kullanmak için hangi tür motosikletler uygun olur?

Avrupa'da da çok yaygın bir şekilde kullanılan scooterlar şehir içinde kullanıma uygun motosikletlerdir. Şehir içinde scooter tercih edilmesinin en önemli sebebi kullanımının çok pratik olmasıdır. 


Scooterlar otomatik viteslidir ve bu da kullanımı son derece kolay hale getirir. Scooterların otomatik vitesli olması, küçük oluşu, daha az benzin yakması gibi nedenlerle şehir içinde scooter kullanımı sürüşü daha pratik hale getirir. 

Scooterlarda şehirlerin mesafeleri büyüdükçe scooter özellikleri değiştirilebilir. Örneğin, Avrupa'daki şehirlerde, şehir merkezi denilen yerler ile, şehrin biraz daha dışındaki yerleri değerlendirip, bu bölgeleri İstanbul ile karşılaştırırsanız şehrin genişlemesi gibi nedenlerle mesafelerin çok uzadığını ve daha yüksek motor hacmine sahip bir scooter'a ihtiyaç duyacağınızı görebilirsiniz. 

Şehir içinde çok uzun yollar yapıyorsanız alacağınız scooter'ı maxi scooter ile değiştirmeniz gerekir. 

Alacağınız scooter'ın gücüne karar vermeden önce şehir içinde yapacağınız mesafeleri hesaplamanız gerekir. Kısa mesafeler yapacaksanız, 100CC'lik, 150CC'lik motor hacimleri ihtiyacınızı karşılayacaktır. 

Şehir içinde büyük motosikletler kullanılamaz anlamına gelmez. Fakat bu durumda motosikletin hacmi büyüdüğünden motosikleti park etmek, kaldırımlara çıkarmak ve indirmek, trafikte hareket etmek daha zor olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat