Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Şebeke sularında arıtılması gereken maddeler var mı?

3,972
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Şebeke sularında arıtılması gereken maddeler var mı?

Şebeke sularının kireç değerleri oldukça yüksektir. Yani çeşmemizden akan su sert sudur. Zaten bu nedenle içimi oldukça zordur. Özellikle ev hanımları bu konuyu iyi bilirler: Kireçli sular çaydanlıkların dibinde kireç tortularının oluşmasına yol açar. Düşünün ki bu ağır kireç ihtiva eden su vücudumuzda dolaşıyor. 

Böbreklerimiz en iyi filtrasyonu sağlayan organımızdır ancak böbreklerimizin de bir çalışma prensibi vardır. Ağır, sert suyu elinden geldiğinde filtre edip süzerek vücudumuza gönderir ancak yıllar sonra taş üretmeye ve hatta böbrek iltihabı gibi rahatsızlıklara da sebep olmaya başlayabilir. İşte bu noktada vücudumuza hafif ve yumuşak su göndermemiz gerekir. Bu da arıtma sistemleri ile mümkün olabilir. 

Sadece kireçte değil, binalarımızın depolama tanklarında oluşabilecek ağır metaller ve bakteriler de çeşme suyunda bulunur. İşte bunlar da vücudumuz için ağır risk teşkil eder. Bu noktada arıtma sistemleri devreye girer. 

Daire içine giren tüm suların, içme sularının filtre edilmesi; kirecin, klorun, tortuların ve kaba kirlerin ayıklanması ve daire içine giren temiz suyun içimi için mutlaka arıtma sistemlerinden yararlanılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat