Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Schengen vizesi ile tüm Schengen ülkelerine rahatça giriş yapılabilir mi?

61,328
kez izlendi
Puan: 4.39 / 5
Detaylı Açıklama

Schengen vizesi ile tüm Schengen ülkelerine rahatça giriş yapılabilir mi?

Aldığınız Schengen vizesi çok girişli Schengen vize ise, tüm Schengen ülkelerine rahatça giriş yapabilirsiniz. Ancak vizeyi aldıktan sonra ilk giriş yapacağınız ülke mutlaka Schengen'i aldığınız ülke olmalıdır. Ardından tüm ülkelere giriş yapmanız mümkün olur. Ancak vizeniz tek girişli Schengen vize ise, sadece Schengen vizesi aldığınız ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Almanya'dan Schengen vizesi alma

Schengen vizesi alırken en çok zorluk yaşanan ülkelerin başında Almanya geliyor. Almanya çok fazla iltica aldığı için vize verirken daha titiz davranıyor. Almanya giriş çıkışlarda genelde Almanya'dan alınmış Schengen vizelerini kabul ediyor. Fransa Schengenlerinde sınırda sıkıntı çıkarabiliyorlar. Bu nedenle öncelikle Almanya'ya gidecekseniz ve Almanya Schengen'i aldıysanız öncelikle Almanya'ya giriş yapılması öneriliyor. Eğer Fransa'ya gidecekseniz, sınır polisleri ile sorun yaşamamak için önce Fransa'ya, ardından Almanya'ya giriş yapabilirsiniz.

Schengen konusunda en rahat çalışılan ülkelerin başında Fransa, İtalya ve İspanya geliyor. Örneğin Fransa'da alınmış bir Schengen ile İtalya'ya çok rahat giriş yapabiliyorsunuz veya İspanya'dan aldığınız vize ile sınırda hiç sorun yaşamadan Fransa'ya geçebiliyorsunuz.

Tur şirketleri, daha öncesinde herhangi bir sorun olmasa dahi, Schengen vizesinin ilk olarak hangi ülkeye giriş yapılacaksa o ülkeden alınmasını tavsiye ediyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat