Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Schengen vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

46,853
kez izlendi
Puan: 4.72 / 5
Detaylı Açıklama

Schengen vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

Normal şartlarda Schengen vizesi başvuru sonuçları 3 ile 5 iş günü arasında sonuçlanır. Ancak burada Schengen için başvuracağınız ülkeye göre de değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte bazı konsoloslukları randevu ile çalışırlar ve başvurudan sonra daha ileri bir tarihe randevu verebilirler. Bu durumda randevu tarihinden itibaren, pasaportunuz ne zaman içeri girerse o tarihten itibaren hesaplamanız gerekir.

İtalya, Hollanda, İspanya ve Yunanistan vize başvurularında randevu sistemi ile çalışıyorlar. Konsolosluğun randevu verme tarihi turist yoğunluğuna göre değişiklik göstebilir. Eğer yoğun bir zamanda seyahat edecekseniz başvurularınızı daha erken yapmanız tavsiye edilir. Çünkü kimi zaman 1 hafta ya da 10 gün sonrasına bile randevu verilebilir.

Fransa Konsolosluğu vize işleri için randevusuz çalışıyor ve başvurduğunuz tarihten itirbaren 3 iş günü sonrasında vizeniz çıkıyor. Bu anlamda Schengen vizesi için en rahat çalışılan ülkelerin başında Fransa geliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat