Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Satın aldığımız elektronik ürün ambalajından hasarlı çıkarsa iade hakkımız var mı?

1,614
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Satın aldığımız elektronik ürün ambalajından hasarlı çıkarsa iade hakkımız var mı?

Yapmış olduğumuz alışveriş bir mağaza alışverişi ise ve satın aldığımız ürün eve gittiğimiz zaman hasarlı olarak karşımıza çıkmışsa, burada en büyük sorun, hasarın hangi aşamada gerçekleştiğidir. Bu ürün size teslim edilirken hasarın oluştuğunu ispat edebilirseniz, burada bir ayıp söz konusu olduğundan ürünü 1 yıl içinde iade edebilirsiniz. Ancak burada ispat etmede çok büyük zorluklar çıkacağı için tavsiye edilen yol alışveriş esnasında mağazadayken ürünü kutusundan çıkartıp kontrol edip almaktır. Mağazada ürünü alırken kontrol etmenize rağmen bazı ayıpları ilk anda görülemeyecek şekilde gizli olabilir ve o an fark edilmeyebilir. Üründe alıcının satış sırasında fark edemeyeceği kusurlar söz konusu ise, ürün garanti kapsamında iade edilebilir. 

Yapılan alışveriş internet ortamında gerçekleşmişse, bu alışveriş için mesafeli sözleşmeler yönetmeliği esas alınır. İnternette yapılan alışverişlerde en büyük sorun hasarın hangi aşamada meydana geldiğinin tespitidir. Bu noktada kargo görevlisi size ürünü teslim ettiği anda ürünü hemen kontrol etmelisiniz. Kargo teslimi sırasında üründe bir hasar oluştuğu tespit edilirse, bu konuda kargo görevlisine tutanak tutturulması ve ürünün o sırada firmaya geri gönderilmesi gerekir.

Aldığınız ürün bir beyaz eşya ise ve yetkili servis tarafından kurulması gerekiyorsa, yetkili servis tarafından kurulması gereken ürünlerde, yetkili servis gelmeden ürün ambalajı açılmamalı ve servis tutanağı mutlaka yetkili servise imzalatılmalıdır.

Ürünü kabul ettiğiniz andan itibaren üründeki tüm hasarların size ait olacağını unutmamanız gerekir. Bu nedenle, kargo ile gelen ürünler mutlaka kontrol edilerek alınmalı ve hasar oluşmuşsa, bununla ilgili mutlaka tutanak tutturularak ürün geri gönderilmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat