Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sarmaşık gül nasıl bir çiçektir?

19,088
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sarmaşık gül nasıl bir çiçektir?

Güller özellikle bahçede en çok talep gören bitkilerdendir. Sarmaşık güller beyaz, kırmızı ve pembe tonlarında farklı renk skalalarında görülebilir. Yaklaşık 2 metre boyunda satın alabileceğiniz gibi, 2.5 metre ve üstüne kadar da boy attığı görülür. 

Eğer perdeleme yapmak istediğiniz çit, duvar, merdiven  gibi alanlar varsa buraya sarmaşık gül ekleyebilirsiniz. Evde yetiştireceğiniz sarmaşık gülünün günde en az 4 - 5 saat güneş görmesi sağlık büyümesi açısından önemlidir. İlkbahar ve yaz döneminde tomurcuklanan güller için güneş alan yer gülün daha iyi açmasına neden olur. 

Özellikle Akdeniz ikliminde daha verimli yetişen güller için Ege, Marmara ve Karadeniz şehirlerinde de güller daha verimlidir. Türkiye'nin batı tarafında gül yetiştirmek çok verimli sonuçlar almanızı sağlar. Ege'de özellikle ilkbahar ve yaz döneminde sıcaklık nedeniyle Isparta gibi illerde de gül yetiştiriciliği son derece önemli bir iş koludur. Sarmaşık gül normal gülden çok daha fazla çiçek verir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat