Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sarmaşık gül çiçeği nasıl toprak ister?

2,639
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sarmaşık gül çiçeği nasıl toprak ister?

Sarmaşık güller özellikle farklı renk türleri ve yaprakları nedeniyle vitamin ve mineral içerikleri yüksek humus açısından zengin topraklarda çok daha sağlıklı büyürler. Eğer sarmaşık gülünüz bahçenizdeyse gülün yerden 60 cm yukarıda olması, toprağına besinli bir gübre takviyesi yapılması sağlıklı büyümesinde çok etkilidir. 

Eğer bahçeniz yoksa özellikle balkonda uzun saksılarda bir aparat ya da seperatöre bağlı olarak sarmaşık gülünüzün sarılmasını sağlayıp bu şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz. Saksıda özellikle ilkbahar ve sonbahar döneminde toprağın değiştirilmesi, vitamin ve mineral içeriklerinin güncellenmesi, saksıdaki az toprağa bağlı olarak bitkinin güzel yetişmesini sağlayacaktır. 

Bahçe dikiminde taş malzemeye ihtiyaç yokken saksılarda fazla suyun direne edilebilmesi için delikli saksının dibine taş yerleştirmek bitkinin daha sağlıklı büyümesini sağlar. Kökten itibaren çevre itibariyle 10 cm genişlik bırakan saksı bitkiniz için idealdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat