Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sarımsak vücut direncini artırır mı?

18,268
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sarımsak vücut direncini artırır mı?

Sarımsak çok eski çağlardan bu yana hem ilaç hem de besin olarak kullanılmaktadır. Sarımsak, içinde bulunan kükürtlü maddeler; germenyum, selenyum, magnezyum, E ve C vitaminleri sayesinde özellikle bağışıklık sistemini destekleyici etki gösterir. 


Sarımsağın içinde bulunan alisil (allicin) adlı madde kişiyi enfeksiyonlara karşı koruyan ve bağışıklık sistemini güçlendiren antibiyotik etkiye sahiptir. Sarımsak sayesinde vücut direnci artar.

Sarımsak tüketimi kanserleri hücreleri azaltır, hipertansiyon gibi sorunları engeller, kalp damarlarını açılmasına yardımcı olur ve pek çok mide rahatsızlığına iyi gelmesinin yanı sıra cildi de korur.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, vücut direncini artırmak için günde 1 - 2 diş sarımsak tüketebilirsiniz ancak sarımsağın bir hap gibi bütün olarak yutulması sarımsağın etkin maddesinin ortaya çıkmasını engellediğinden, sarımsağın etkin maddesini ortaya çıkarmak, faydalarını artırmak için ezilerek kullanılması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat