Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sarımsak gribe iyi gelir mi?

2,629
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sarımsak gribe iyi gelir mi?

Sarımsak, çok eski çağlarından beri hem besin hem de ilaç olarak kullanılmaktadır. İçeriğinde; çeşitli sülfür bileşikleri, amino asit, germanyum, selenyum, kalsiyum, bakır , demir, potasyum, magnezyum,çinko gibi mineraller yanında, A, B, C vitaminlerini de içerir.  


Yapılan araştırmalar, sarımsağın; tümor önleyici, tansiyon düşürücü, damar sertliğini tedavi edici, LDL yani kötü huylu kolesterolü ve trigliserit düşürücü ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını önleyici etkilerini göstermiştir. Sarımsağın içeriğindeki bulunan ?alisin? isimli etken madde, kükürtlü organik bir bileşiktir. Bu madde, sarımsağın antimikrobiyal, antifungal, antiviral ve antioksidan etkilerinden sorumlu olduğu gösterilmiştir. 

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve gripten korunmak için, sarımsak her gün yemeklere, cacığın içine eklenmelidir. Günde ortalama 1-2 diş sarımsak tüketilmesi önerilir ancak ezildikten sonraki 1 saat içinde tüketilmedir ki etkinliği azalmasın. Burada ezilmiş olması önemlidir sarımsağı bütün olarak yutmak aynı etkiyi göstermez.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat