Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sarımsağı nasıl tüketebiliriz?

2,198
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sarımsağı nasıl tüketebiliriz?

Sarımsak, sağlığımız için çok önemli bir sebzedir, bu nedenle hem yemeklerimizde hem de salatalarımızda mutlaka tüketmemiz gerekir. Zaten biz Türkler sarımsağı sever, salatalarımızda ve yemeklerimizde sıklıkla kullanırız. Yapılan bilimsel çalışmalara göre özellikle sarımsak yiyen kişilerin, sarımsak yemeyen kişilere göre mide kanserine yakalanma oranında yüzde 50 daha düşük olduğu ortaya çıkmıştır. Sarımsak çiğ olarak salata ve mezelerde tüketilebildiği gibi, pişmiş olarak yemeklerin içinde de rahatlıkla tercih edilebilir. Fakat yapılan pek çok çalışma, sarımsağın çiğ olarak tüketildiğinde çok daha sağlıklı ve faydalı olduğunu ortaya çıkarmıştır. 

Sarımsak çiğ olarak tüketildiğinde yaşlanma karşıtı özellikleri de daha çok içinde bulundurur. 

Sarımsağı tansiyonu çok düşük olan kişilerin çok tüketmesi önerilmez. Çünkü sarımsağın tansiyon düşürme özelliği bulunur. Yine aynı şekilde sarımsak alerjisi olan kişilerin sarımsak tüketmemesi gerekir. Ayrıca mide hastalıkları olan kişilerde fazla miktarda sarımsak tüketimini önermiyoruz. 

Piyasada sarımsak yağı veya sarımsak kapsülleri de bulunmaktadır. Güvenilir markaların bu ürünleri sarımsak tüketemeyen kişiler için özel durumlarda kullanılabilir fakat bunun için de mutlaka doktora danışmak gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat