Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sandalye ile pilates yaparken nelere dikkat edelim?

270
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sandalye ile pilates yaparken nelere dikkat edelim?

Sandalye ile pilates yönteminde, öncelikle sağlıkla ilgili bir probleminiz varsa, ileri yaşlardaysanız veya kronik bir rahatsızlığınız varsa, mutlaka doktorunuza danışıp onayını aldıktan sonra bir eğitmen gözetiminde egzersiz yapmanız gerekir.

Sandalye ile pilates egzersizinde kullanılacak sandalyenin sağlam ve dengeli bir materyalden yapılmış olması gerekir. Tekerlekli sandalyeler, sırt kısmı ayarlanabilir, sabitlenmemiş sandalyeler kullanılmamalıdır. Egzersiz sırasında ayaklarımızda spora uygun, kaymayan ve topuklu olmayan ayakkabılar bulunmalıdır. Keza uygulama yapılacak zeminin de kuru olması, kaygan olmaması gerekir. Eğer kaygan bir zemin varsa mat kullanılması gerekir. 

Kullanılacak yardımcı ekipmanların da sağlığımızı riske atmayacak ekipmanlardan seçilmesi çok önemlidir. Yüksek kilolu ağırlıklar, çok yüksek dirençli egzersiz bantları kullanacaksanız mutlaka eğitmen gözetimi altında olmalısınız. Eğer bir eğitmen gözetiminde değil, evde veya ofiste egzersiz yapacaksanız, ekipmanlarınızın düşük kilolu ağırlıklar, bantların da düşük dirençli olması gerekir.

Sandalye ile pilateste dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de ayakta veya oturarak yapılan egzersizlerin açılarıdır. Bu açıların sağlık durumumuza göre belirlememiz gerekir. Dolayısıyla egzersizleri yapmaya başlamadan önce bireysel egzersiz uzmanınızdan faydalanmalı, doğru yöntemleri öğrenmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat