Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Sanatta başarının sırrı nedir?

795
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Sanatta başarının sırrı nedir?

Sanat, insanla yaşamın dengesidir. Sanatçı mutlu olduğu zaman mutluluğun resmini ya da bestesini yapar demek değildir bu. Sanatçı mutsuz olduğu zaman mutluluğu, mutlu olduğu zaman da mutsuzluğu eserlerinde ifade edebilir. Örneğin Friedrich Schiller Sevgiye Övgü adlı eserini verdiğinde hayatındaki en mutsuz dönemlerinden birini geçirmekteydi.

Sanatta başarının sırrı için Devrim Erbil çalışma süresinin öneminin altını çiziyor. Günün büyük bir kısmını resim yapmaya ayırmak önemlidir. Erbil, bu verimli çalışma hali nedeniyle yurt içinde ve yurt dışında en çok sergi açan ressamlardan biri olmuştur. Türkiye'de de ilk kişisel sergisini açan isimdir.

Devrim Erbil 50 yıl akademide kalarak ressamlığın yanı sıra akademisyenliği de sürdürmüş ve bilgi birikimini öğrencileriyle paylaşmıştır. Başarısı; kişisel çalışma aşkının yanı sıra, akademik hayatı, kişisel ilişkileri, renkli hayatı ve deneyimleriyle harmanlanmıştır. 

Devrim Erbil sanat hayatında ve başarılı olmasında hocalarının da etkisinin altını çizer. Sırrı Özbay, Bedri Rahmi Eyüboğlu, İrfan Yılmaz, Ahmet Uzelli sanata yönlenmesinde ve sanat hayatında son derece etkilidir. 

Büyük bir coşku ve merakla işine bağlı olmak sanatta başarının en büyük sırlarından biridir. Bu şekilde başarı mutlaka kişiyi bulacaktır. Sanat nankör bir sevgili değildir ama önce kişinin ona kendini vermesi gerekir. Zaman vermek, tutkuyla sanatın peşinden ilerlemek mutlaka kişiyi tatmin edecektir.

80 yaşına yaklaşan Devrim Erbil hala günde 12 saat üretmeye devam ediyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat